Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.cz

Čaje z jižní Moravy

Tip na knihy 

 
Chůze naboso a kontakt se Zemí je velmi prospěšný pro naše tělo. Pokud vás toto téma zajímá, tyto knihy jistě odpoví na mnohé vaše otázky. 
 
kniha naboso
kniha uzemnění
 
Nejen tyto knihy zakoupíte na známém eshopu
nebo


Bylinná políčka a naučné stezky

 

Levandulová farma ve Starovičkách

Milovníkům levandule doporučujeme navštívit toto voňavé políčko ve Starovičkách. Levanudle začína kvést začátkem června, odkvétat koncem července. My osobně doporučujeme navštívit políčko v půlce června, kdy je pole krasně vykvetlé. Pokud se chcete vyhnout davům lidí, je lepší návštěvu naplánovat na pracovní den.  
Bližší informace na daný rok, kdy je nejlepší čas políčko navštívit najdete zde. Můžete ochutnat produkty z levandule, nebo si koupit vonnavý suvenýr. Obchod funguje i online. Více na levandulezmoravy.cz
 
 
Sezóna 2024
 
Otevírací doba - každý den 
 
Vstupné:
  • děti do 6 let zdarma
  • do 15 let 20 Kč
  • nad 15 let 60 Kč 
 
Levandulová farma políčkoLevandulová farma houpačkaLevandulová farma traktůrek

 

Bylinkový ráj Sonnentor

Tento voňavý ráj najdete v Čejkovicích. Zažijete exkurzi výroby biočajů a biokoření, projděte si samotnou bylinnou zahradu sv. Hildegardy, ochtnejte výtečné dobrůtky v místní kavárně. Kdo má rád výhledy, může v areálu navštívit i výhlídku Na výsluní. Na otevírací dobu a na online e-shop se můžete podívat tady

 

Stezka bosou nohou ve Valticích

Další zabavný výlet může začít už u kolonády na Reistně ve Valticích, kde začíná tato boso stezka. Stezka je dlouhá 5km a má více jak 10 zastávek (na rakouské straně), kde můžete jít bosí, po kamenech, šiškách, balancovat na mostě.... Jedná se o okruh, takže pro nás, české občany, končí opět u kolonády v Lednicko-valtickém areálu. Nezapomeňte, že chůze bosou nohou nám rozvíjí smyslové vjemy... 
Stezka bosou nohou tabuleStezka bosou nohou brána druidů

 

Mandloňové sadyPálaváček

Pálaváčkův další tip na výlet jsou mandloňové sady v Hustopečích. Mandloně začínají kvést obvykle od poloviny března, a to zhruba po dobu 14 dní. 

Pokud přijedete autem, najdete záchytné parkoviště na ulici Šafaříkova, kde je dostatek prostoru pro mnoho vozidel, včetně autobusů a obytných aut. Alternativně jsou k dispozici další možnosti parkování v okolí. 

Při vaší procházce se vydáte po naučné stezce, která začíná vedle ranče Valkýra. Po cestě uvidíte spoustu koní, lam a poníků. Dále budete pokračovat po asfaltové silnici, kde bývá občasný provoz. Cesta k mandloňovým sadům je krásná a dostatečně vhodná i pro kočárky. Nemusíte se obávat, že k sadu netrefíte, jelikož vás budou navigovat informační tabule. Můžete si vybrat mezi trasou o délce 9 km nebo 5 km. 

V cíli vaší cesty na vás čeká stánek s osvěžující mandlovou limonádou, lahodnými čokoládami a dokonce i pro dospělé něco ostřejšího. Užijte si tento příjemný výlet plný krásné přírody a lahodných pochutin!

Na mandlarna.cz naleznete další potřebné informace a eshop s produkty z mandloní.

Rozhedna mandloňové sadyKvěty Mandlonífotorámeček Hustopeče - mandloňový sad