Knihy a průvodci Pálavou i okolím

Obohaťte svou knihovnu či přímo dovolenou na Pálavě o zajímavou knihu vyprávějící o tomto krásném regionu. Zde pro vás máme několik skvělých tipů.
 
 

Pálava - o dvě deci výš

Kniha Pálava - o dvě deci výš
Objevte kouzlo Pálavy v knize Pálava - o dvě deci výš, kde se propojuje vášeň pro víno, hluboké historické kořeny a malebná příroda této jedinečné vinařské oblasti. Připojte se k autorovi na cestě za poznáním, která vás zavede do srdce jižní Moravy, kde každý kopec, každý sklep a každá kapka vína vypráví vlastní příběh. Tato kniha není jen o víně; je to oslava života, tradic a nezapomenutelných chvil strávených o dvě deci výš. Připravte se na cestu, která rozšíří vaše obzory a zanechá ve vás chuť objevovat více.

Čarovná Pálava a Lednicko-valtický areál

Kniha Čarovná Pálava
Proplujte stránkami knihy Čarovná Pálava a Lednicko-valtický areál a nechte se unést do světa, kde se vinice stýkají s obzorem a legendy ožívají mezi kameny starobylých zřícenin. Tato kniha je pozvánkou na cestu po stopách tajemství a krás, které skrývá jedno z nejčarovnějších míst České republiky. Prozkoumejte historické skvosty Lednicko-valtického areálu a nechte se jimi okouzlit. Tato kniha je nejen cestopisem, ale i vizuálním zážitkem, který vás zve k objevování skrytých pokladů a k pochopení, proč je toto místo oprávněně nazýváno srdcem moravského vinařství a kultury.

 

Rok vinaře

Kniha Rok vinaře
Prožijte Rok vinaře a nahlédněte do tajů vinařského řemesla, jak se odvíjí s během ročních období. Tato kniha vás vezme na cestu srdcem vinic, kde každý měsíc přináší nové výzvy, radosti i nástrahy. Od jarního probuzení révy, přes letní péči o zrající hrozny, až po podzimní sklizeň a zimní klid ve sklepě – společně s autory objevíte, co všechno obnáší práce vinaře a jak se mění s každou kapkou deště a paprskem Slunce. Kniha je nejen oslavou vína, ale i poctou trpělivosti, znalostem a vášni, které jsou nezbytné pro vytvoření každé lahve tohoto božského moku. Připravte se na inspirativní příběh plný osobních zkušeností, který vás zavede až za hranice běžného poznání a ukáže vám vinařství očima těch, kdo mu věnují svůj život.

 

Břeclavsko z nebe

Kniha Břeclavsko z nebe
Vzneste se nad běžnou realitu a objevte kouzlo Břeclavska z ptačí perspektivy s knihou Břeclavsko z nebe. Tento vizuální skvost vás zavede na vzrušující let nad rozmanitou krajinou, kde se vinice, řeky a lesy snoubí s architektonickými perlami a historickými památkami. Každá stránka je oknem do světa, kde se přírodní krása prolíná s lidskou tvořivostí, a odkrývá před vámi nevšední pohledy na Lednicko-valtický areál, zámky, ruiny i moderní architekturu. Břeclavsko z nebe je pozvánkou k cestě, která vám umožní vidět známá místa v novém světle a objevit skryté skvosty regionu, které jsou z půdy neviditelné. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám rozšíří obzory a ukáže krásu jižní Moravy zcela novým způsobem.

 

Krajinou vína

Kniha Krajinou vína 2Kniha Krajinou vína
Vydejte se na okouzlující cestu 'Krajinou vína', kde se každá stránka stává cestopisem plným objevů, příběhů a tajemství vinařských oblastí. Tato kniha je pozvánkou do světa, kde se láska k vínu snoubí s poznáváním a dobrodružstvím. Proplétáte se mezi vinicemi, poznáváte příběhy jednotlivých odrůd a odhalujete pozoruhodnosti, které dělají každou vinařskou oblast jedinečnou. Od zelených svahů Moravy až po objevené slunné plochy v Českém středohoří. Kniha Krajinou vína a Krajinou vína 2 vás zavede tam, kde se rodí nejlepší vína a kde každé terroir vypráví svůj příběh. Připravte se na putování plné chutí, vůní a nezapomenutelných setkání, které vám přiblíží víno jako symbol kultury a tradice.