Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.cz

Sledovací platformy

 

VOYO

2000+

titulů

 

Prima+

2000+

titulů

 

Kniha místo filmu

Raději čtete? 

Pak by vás neměly minout

tipy na knížky

o vínu i Pálavě.Filmy s vinařskou tématikou

Pálava je nejen známá pro své vynikající víno a krásnou krajinu, ale také pro to, že se zde natáčely známé české filmy a seriály. Tato oblast poskytuje skvělé kulisy a prostředí pro tvorbu filmů a seriálů, díky své malebnosti a různorodosti scenérií.

Ale nejsou to jen krásné scenérie pro filmování, nýbrž také autentičnost a charakter, který pomáhá filmům a seriálům vytvářet specifickou atmosféru a příběhové pozadí. Tím se stává inspirativním místem pro tvůrce a umělce z filmového průmyslu.

 

Bobule

Titulní obrázek filmu Bobule
Film Bobule a jeho pokračování 2Bobule a 3Bobule jsou české komedie, které diváky zavedou do malebného prostředí moravských vinic. 
 
První film, Bobule, představuje příběh mladého muže Jana (hraje Kryštof Hádek), který se vrací z Prahy na moravský venkov, kde se znovu setkává s rodinou a starými přáteli. Film je plný humoru, romantiky a zároveň přibližuje tradice vinařství a život na venkově. 
 
Druhý film, 2Bobule, pokračuje v příbězích hlavních postav, přičemž přidává nové zápletky a rozvíjí vztahy mezi postavami. Oba filmy jsou oslavou lásky, přátelství, dobrého vína a krásy moravské krajiny.
 
Ve třetím filmu,  3Bobule , se Jan a Klára snaží udržet své vinařství v době, kdy se potýkají s různými překážkami, včetně konkurence a osobních neshod. Příběh také přináší nové postavy a rozšířuje příběhové linie vedlejších postav z předchozích filmů.
 
Zhlédnout je můžete na  VOYO .
 
Hrají: Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek, Tereza Ramba, Václav Postránecký, Lucie Benešová, Jiří Krampol, Jana Švandová
 
 

Vinaři

Titulní obrázek filmu Vinaři
Seriál Vinaři je český televizní počin, který se odehrává v prostředí vinařského světa na Moravě. Příběh se točí kolem rodinné vinařské farmy, kde se prolínají osobní drama postav s vinohradnictvím a výrobou vína. Hlavní postavy bojují s různými výzvami spojenými s provozem vinice, obchodem s vínem a rodinnými vztahy. Seriál nabízí pohled do specifičnosti vinařského prostředí, konflikty mezi generacemi a emocionální aspekty spojené s péčí o vinici a zpracováním vína. Své diváky zaujal autentickým ztvárněním prostředí a věrným zachycením atmosféry a výzev spojených s vinařstvím na Moravě.

Zhlednout celou sérii můžete na Prima+.

Hrají: Jan Brožek, Václav Postránecký, Anna Fialová, Tomáš Materna, Lucie Benešová, Tereza Kostková, Lukáš Langmajer, Pavel Liška
 

 

 

Pálava

Titulní obrázek seriálu Pálava
Sledujeme příběh skupiny vysokoškolských spolužáků, kteří se každých pět let scházejí na Pálavě, tentokrát však s účelem pocty svému zesnulému kamarádovi Štístkovi. Symbolem jeho památky je strom slivoně, jehož hlína v květináči je smíchaná s popelem zesnulého kamaráda. Strom je zasazen na oblíbeném místě Štístka a tak se stává trvalým symbolem jejich přátelství a společného spojení s Pálavou. 

Pětice kamarádů se rozhodne zůstat na Pálavě na delší dobu a to především díky místnímu kamarádovi. Postupně začínají objevovat místní zvyky, zapojují se do brigádnických prací, ochutnávají místní vína a prozkoumávají různé zákoutí okolí. 

Pokud jste sledovali seriál Vinaři, pak už jistě znáte některé z těchto postav a jejich dobrodružství na Pálavě představuje novou kapitolu jejich života. 

Seriál můžete sledovat na Prima+.

Hrají: Patrik Děrgel, Denisa Nesvačilová, Michal Isteník, Pavla Dostálová, Jiří Panzner, Bolek Polívka, Tomáš Matonoha, Jakub Uličník a další.

 

Sledujeme příběh skupiny vysokoškolských spolužáků, kteří se každých pět let scházejí na Pálavě, tentokrát však s účelem pocty svému zesnulému kamarádovi Štístkovi. Symbolizací jeho památky je strom slivoně, jehož kořeny jsou pevně zakořeněny v zemi smíchané s popelem zesnulého kamaráda. Strom je zasazen na oblíbeném místě Štístka, a tak se stává trvalým symbolem jejich přátelství a společného spojení s Pálavou.
 
Pětice kamarádů se rozhodne zůstat na Pálavě na delší dobu, a to především díky vřelému přijetí ze strany místního kamaráda. Postupně začínají objevovat místní zvyky, zapojují se do brigádnických prací, ochutnávají místní vína a prozkoumávají různé zákoutí okolí.
 
Pokud jste sledovali seriál Vinaři, pak už jistě znáte některé z těchto postav a jejich dobrodružství na Pálavě představuje novou kapitolu jejich života.

 

Bouřlivé víno

Titulní obrázek filmu Bouřlivé víno
Bouřlivé víno je komediální film režiséra Václava Vorlíčka ze 70. let jehož hlavní postavou je předseda JZD, odborník na pěstování vína. Tento vzácný a chytrý člověk se však nechce připlést k místním podnikavcům s vínem, kteří nakonec naletí podvodníkovi. 
 
Hrají: Vladimír Menšík, Jiří Vala, Slávka Budínová, Čestmír Řanda st. 
 
 

Zralé víno

Titulní obrázek filmu Zralé víno
Film Zralé víno je pokračováním předešlého filmu Bouřlivé víno. Ve filmu se hlavní postava, Michal Janák, potýká s problémy okolo sušírny kukuřice. Aby toho nebylo málo, ještě si dost jasně vymění názory s novým předsedou, který chce v JZD otevřít výrobnu nábytku. I v tomto filmu narazíme na podvodníky, tentokrát se jedná o pana Webera, který podvede Janáka a ten tak přijde o hodně peněz. Janák se ale nenechá, je chytrý, důvtipný, tak se svými přáteli na Webra připraví lest, do které se Weber chytne. 
 
Hrají: Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Jiří Sovák
 

Mladé víno

Titulní obrázek filmu Mladé víno
Pokračování předešlých filmů je Mladé víno. Tentokrát se herecké postavy seznamují s počítačem. Vědí, že toho počítač umí mnoho, avšak nemají pro něho využití. 

Hrají: Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Iva Janžurová, Jiří Sovák, Josef Abrahám 
 

Vinobraní

Titulní obrázek filmu Vinobraní
Drama Hynka Bočana, Vinobraní, poukazuje na rozdílné názory starší a mladší generace v přístupu k přírodě a zemědělství. Hlavní postava je starý vesničan z jihomoravské vesničky, který vkládá svoji naději ve svého vnuka. Ten je vedený k práci v zemědělství a v přírodě, dostává tak od svého dědy to nejdůležitější a to jsou životní zkušenosti. 

Hrají: Josef Kemr, Miroslav Macháček, Jiřina Jirásková, Blanka Bohdanová, Ivan Vyskočil