Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.cz

Plavby v Lednici

Lednici provozuje plavby zámeckým areálem (od zámku k Minaretu a dále k Janohradu) společnost 1.PLAVEBNÍ, která vlastní několik říčních lodí.

Zajímavé odkazy

Zatopené osudy (ČT)

Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny, nacházející se v bezprostřední blízkosti chráněné krajinné oblasti Pálava, je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji o celkové rozloze 3227 ha. Maximální hloubka je v poslední, dolní, nádrži a činí 7,8 m. Horní nádrž slouží pro rekreaci (max. hloubka 4,3 m), střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy, výrobu elektřiny a rybolov.
Zdroj a doplňující informace: Wikipedia

 

Lodní doprava

Dolní nádrž

Na dolní nádrži vodního díla Nové mlýny funguje lodní doprava provozovaná společností Lodní doprava Břeclav. Doprava je zajišťována prostřednictvím lodí Pempeliška a Vlčí mák.

  • Trasa: YC Pavlov – Kemp MARS Šakvice – Kemp Dolní Věstonice

 

 

Horní nádrž

loď Věstonická Venuše - noční pohled Na horní, Mušovské, nádrži provozuje lodní dopravu společnost Plavby Pálava. Loď Munot vyplouvá  denně během sezóny , mimo sezónu o víkendech. Vybrat si můžete vyhlídkovou okružní plavbu z kempu ATC Merkur do obce Pasohlávky a zpět, nebo si dopřát večerní plavbu se sklenkou dobrého vína.
 
  • Trasa je rozdělena na malý a velký okruh.