Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.czVodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny, nacházející se v bezprostřední blízkosti chráněné krajinné oblasti Pálava, je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji o celkové rozloze 3227 ha. Maximální hloubka je v poslední, dolní, nádrži a činí 7,8 m. Horní nádrž slouží pro rekreaci (max. hloubka 4,3 m), střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy, výrobu elektřiny a rybolov.
Zdroj a doplňující informace: Wikipedia

 

Lodní doprava

Dolní nádrž

loď Pálava Na dolní nádrži vodního díla Nové mlýny funguje lodní doprava provozovaná společností Lodní doprava Břeclav. Pravidelná doprava je zajišťována prostřednictvím lodě "Pálava" jejíž kapacita činí 37 osob. V červenci a srpnu vyplouvá denně, v květnu, červnu a září o víkendu. Druhá loď "Děvín" s kapacitou 12-ti osob je určena pro vyhlídkové plavby o víkendu. 

 

Horní nádrž

loď Věstonická Venuše - noční pohled Na horní, Mušovské, nádrži provozuje lodní dopravu společnost Plavby Pálava. Loď Věstonická Venuše vyplouvá  deně během sezóny , mimo sezónu o víkendech (ukázat provozní dobu) a maximálně sveze 45 cestujících. Vybrat si můžete vyhlídkovou okružní plavbu z kempu ATC Merkur Pasohlávky do obce Pasohlávky a zpět, nebo si dopřát večerní plavbu se sklenkou dobrého vína.
 
 
 

Společnost Lodní doprava Břeclav navíc provozuje loď Sámo a loď Svatopluk, které vyplouvají z/do Břeclavi na trasu po řece Dyje do Lednicko-Valtického areálu až k Janovu hradu. 

V  Lednic i provozuje plavby zámeckým areálem (od zámku k Minaretu a dále k Janohradu) společnost 1.PLAVEBNÍ, která vlastní několik říčních lodí.


 

Mapa


Zvětšit mapu