Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.cz

Plavby v Lednici

Lednici provozuje plavby zámeckým areálem (od zámku k Minaretu a dále k Janohradu) společnost 1.PLAVEBNÍ, která vlastní několik říčních lodí.

Zajímavé odkazy

Zatopené osudy (ČT)


Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny, nacházející se v bezprostřední blízkosti chráněné krajinné oblasti Pálava, je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji o celkové rozloze 3227 ha. Maximální hloubka je v poslední, dolní, nádrži a činí 7,8 m. Horní nádrž slouží pro rekreaci (max. hloubka 4,3 m), střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy, výrobu elektřiny a rybolov.
Zdroj a doplňující informace: Wikipedia

 

Lodní doprava

Dolní nádrž

Na dolní nádrži vodního díla Nové mlýny funguje lodní doprava provozovaná společností Lodní doprava Břeclav. Doprava je zajišťována prostřednictvím lodí Pempeliška a Vlčí mák.

  • Trasa: YC Pavlov – Kemp MARS Šakvice – Kemp Dolní Věstonice

 

 

Horní nádrž

loď Věstonická Venuše - noční pohled Na horní, Mušovské, nádrži provozuje lodní dopravu společnost Plavby Pálava. Loď Munot vyplouvá  denně během sezóny , mimo sezónu o víkendech. Vybrat si můžete vyhlídkovou okružní plavbu z kempu ATC Merkur do obce Pasohlávky a zpět, nebo si dopřát večerní plavbu se sklenkou dobrého vína.
 
  • Trasa je rozdělena na malý a velký okruh.
 

 

 

Zaniklá obec Mušov

Jedná se o Němci založenou vesnici ve 13. století. Obec o zhruba 500 obyvatelých a 130 domech. V této vesnici se sice už neprojdete suchou nohou, protože v roce 1980 došlo k zlikvidování, domy byly zbořeny a místo pod nimi vyhloubeno. Kde se vesnice nacházela nám napoví kostel sv. Linharta, který je dnešní chloubou nádrže Nové Mlýny. Ke kostelu se však podívat můžete, soukromou lodí. Oficiální výletní trasa lodí sem ale bohužel nevede. Místní, když jsou velké zimy a nádrž je zcela zamrzlá, sem chodí i pěšky. 
 
Původní obyvatelé této obce se zrušením samozřejmě nesouhlasili, byl to jejich domov. Dostali na výběr, buď dostanou byt, nebo si mohou postavit rodinný dům v nově vybudované ulici v Pasohlávkách. Díky památkářům máme nyní nádhernou přehradu s kostelem. Nedaleko kostela jsou zachované i vinné sklepy. Místní pošta byla naposledy otevřená v červnu roku 1978 a o necelých deset let později už bylo místo zcela zatopeno. Po rozkliknutí tohoto odkazu si můžete přečíst slova rodaček z Mušova. Na místo se stále vrací do kostela, který však chátrá. V roce 2015 byla výhlášena SBÍRKA na jeho opravu.