Vyhledávání
Kontakt

Dovolená na Pálavě

dovolena-palava@email.cz

Čaje z jižní Moravy

Tip na knihy 

 
Chůze naboso a kontakt se Zemí je velmi prospěšný pro naše tělo. Pokud vás toto téma zajímá, tyto knihy jistě odpoví na mnohé vaše otázky. 
 
kniha naboso
kniha uzemnění
 
Nejen tyto knihy zakoupíte na známém eshopu
nebo


Tipy na výlety

Levandulová farma ve Starovičkách

Milovníkům levandule doporučujeme navštívit toto voňavé políčko ve Starovičkách. Levanudle začína kvést začátkem června, odkvétat koncem července. My osobně doporučujeme navštívit políčko v půlce června, kdy je pole krasně vykvetlé. Pokud se chcete vyhnout davům lidí, je lepší návštěvu naplánovat na pracovní den.  
Bližší informace na daný rok, kdy je nejlepší čas políčko navštívit najdete  zde. Můžete ochutnat produkty z levandule, nebo si koupit vonnavý suvenýr. Obchod funguje i online. Více na levandulezmoravy.cz
Levandulová farma políčkoLevandulová farma houpačkaLevandulová farma traktůrek

Bylinkový ráj Sonnentor

Tento voňavý ráj najdete v Čejkovicích. Zažijete exkurzi výroby biočajů a biokoření, projděte si samotnou bylinnou zahradu sv. Hildegardy, ochtnejte výtečné dobrůtky v místní kavárně. Kdo má rád výhledy, může v areálu navštívit i výhlídku Na výsluní. Na otevírací dobu a na online e-shop se můžete podívat tady
 

Stezka bosou nohou ve Valticích

Další zabavný výlet může začít už u kolonády na Reistně ve Valticích, kde začíná tato boso stezka. Stezka je dlouhá 5km a má více jak 10 zastávek (na rakouské straně), kde můžete jít bosí, po kamenech, šiškách, balancovat na mostě.... Jedná se o okruh, takže pro nás, české občany, končí opět u kolonády v Lednicko-valtickém areálu. Nezapomeňte, že chůze bosou nohou nám rozvíjí smyslové vjemy... 
Stezka bosou nohou tabuleStezka bosou nohou brána druidů

Papouščí zoo

Papouščí zoo? Ano, čtete správně. Jedná se o jedinou papouščí zoo v Evropě. Proto si myslíme, že stojí za zmínku i když se nachází 25 km od Brna, v Bošovicích. Tento unikát založili chovatelé díky své dlouhodobé zkušenosti. Můžete tak zde vidět ary, amazoňany, kakaduy, žaky a spoustu dalších papoušků. O otevírají době a vstupném se dozvíte bližší info na jejich w ebovkách .
 

Pony ranč

Máte rádi western? Chcete mimo turistický ruch? Nebo prostě jen unavit děti, ať večer hned usnou? Máme pro vás další tip na výlet. Pony ranč v Klentnici. Starý lom, dřevěné chlapupy, zvířata... žádné moderní vymoženosti. Dokonalé místo, nemyslíte? Určitě doporučujeme navštívit. Je zde možnost i ubytování. Děti najdou využití i na dětském hřišti.
 

Muzeum kávy Klentnice

Cítíte tu vůni? Správně, je to káva. Milovníkům kávy doporučujeme muzeum navštívit, samozřejmě i těm, co kávů nemusí. Vězte, že i naši předci si rádi dali kávu. Představte si, že měli i kávovary. Muzeum  se nachází na faře, proto nese název Café fara. Je zde možné se i ubytovat a vychutnávat si lahodnou kávu třeba každý den. Přikládáme odkaz na web, kde se už dozvíte více informací. 
 

Lom Mikulov

Zatopený malebný lom Mikulov, který se proměnil v přírodní koupaliště s báječnou atmosférou je skvělým místem pro letní osvěžení. Nabízí nejen klid a harmonii s přírodou, ale také kristalicky čistou vodu. Co dělá tuto oázu přírody tolik výjimečnou? Je to její nádherně modrá voda a skalnaté okolí. Vytváří tak dokonalou atmosféru pro relaxaci i dobrodružství! Můžete se potápět do hlubin a objevovat skryté podvodní světy nebo si jen užít klidné plavání či slunění na břehu.

Mějte však, prosím, na paměti, že se jedná o přírodní památku!
 
Bližší info na webových stránkách lom-mikulov.cz a nebo v následujícm videu :-)